• 18. 4. 2023

  Aktualizovali jsme modul Dokumenty ke stažení

 • Mc Donald´s Cup

  Zatímco se týmu žáků z 1. - 3. tříd během úterního obvodního kola příliš nedařilo, naši čtvrťáci a páťaci dnes podali velmi dobrý výkon. Jen kvůli smolnému gólu přišli o medaile a skončili na 4. místě. Děkujeme všem za raprazentaci a gratulujeme!

 • Úterý bez batohů

  Školní parlament nám všem připomněl nelehkou situaci dětí ve světě. Například africké děti sice chodí do školy, ale nemají batohy, a tak se na dlouhou cestu z rodné vesnice do školy vydávají s učením jen tak svázaným, nesou si pomůcky v koši apod.
  Proto členové parlamentu uspořádali happening, tedy o setkání těch, kdo mohli a přišli v úterý do školy s pomůckami tak nějak jinak zabalenými. Zkrátka a dobře to nebylo v klasickém školním batohu. Ve fotogalerii zjistíte, že naši žáci mají skvělé nápady. Děkujeme všem za účast.

 • Veselé Velikonoce

  Veselé Velikonoce

  Všem zaměstnancům, žákům, jejich rodičům a příznivcům školy přejeme příjemné a veselé Velikonoce, ať proběhnou podle Vašich představ.  :-)

 • 6. 4. 2023

  Aktualizovali jsme modul Dokumenty ke stažení

 • První výsledky zápisu

  První výsledky zápisu

  V uplynulých dvou dnech proběhly v naší škole zápisy dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024.

  Celkem k zápisu přišlo 76 dětí. 

  V tuto chvíli máme pro příští školní rok 41 volných míst. 

  Z oněch 76 dětí, které absolvovaly zápis u nás, má 42 trvalé bydliště v naší spádové oblasti a mají tedy "ze zákona" při přijímání přednost. 

  Co to tedy pro tuto chvíli znamená?

  1. V prvé řadě předpokládáme, že několik našich stávajících žáků uspěje u přijímacího řízení na víceletá gymnázia, čímž se pro příští školní rok uvolní další místa. V podstatě tedy již nyní mohu oznámit, že všechny děti z naší spádové oblasti, které přišly k zápisu, budou přijaty.

  2. Rovněž předpokládáme, že některé ze spádových dětí byly u zápisu u nás, ale také v jiné škole. Proto budeme všechny obvolávat, abychom se ujistili, zda skutečně v září nastoupí k nám, nebo dají přednost jiné škole. Pokud se dozvíme, že někdo nastoupí jinam, budeme losovat, koho z dětí mimo naši spádovou oblast přijmeme. 

  3. Pokud u přijímacích řízení uspěje více našich stávajících žáků, opět budeme o uvolněných místech losovat. (O losování požádáme někoho ze školské rady, abychom předešli podezření z protekcionismu.) 

  Naším cílem v každém případě je opět zcela naplnit kapacitu školy (jde o tvrdou normu udávající, kolik může mít škola maximálně žáků - vypočítává se z podlahové plochy, počtu toalet, umyvadel, atd.). 

  Přeji Vám příjemné prožití velikonočních svátků,

  Jiří Trunda, ředitel školy 

 • Mezinárodní den mrkve

  Světový den mrkve (International Carrot Day) je slaven každý rok přesně 4. dubna a po celém světě se pořádají různé mrkvové party, oslavy a happeningy.

  Den mrkve se připomíná od roku 2003 a jeho účelem je šíření povědomí o blahodárných účincích mrkve.

  Ve třídách jsme si připomněli, jak je mrkev zdravá. Kdo mohl, přišel v oranžovém oblečení, nebo si pořídil oranžový doplněk. A v jídelně jsme si samozřejmě pochutnali na mrkvi!

 • Noc s Andersenem 2023

  Poslední březnovou noc jsme strávili s H. Ch. Andersenem. Letos se připomínalo výročí vydání jeho pohádky O ošklivém káčátku. Dále jsme si připomněli dílo Heleny Zmatlíkové, Daisy Mrázkové a příběhy z Disney studia. Žáci z prvního stupně vyrazili na pohádkovou stezku Vyšehradem. Na stanovištích je vítali různí hrdinové dětských příběhů, neboli namaskovaní žáci 7. - 9. třídy. Průvodcovské role se ujali šesťáci. Po procházce následovaly aktivity ve třídách a pak samozřejmě spaní. Níže je fotogalerie.

 • Celoškolní ozdravný pobyt RS Úsvit

  Stejně jako v loňském školním roce, tak i letos chystáme celoškolní ozdravný pobyt. Tentokrát navštívíme kraj kolem Telče. Bydlet budeme v rekreačním středisku Úsvit. Níže je přihláška, kterou žáci dostali v papírové podobě.

  Pokud některá rodina čerpá z balíčku finanční úlevy ve školství z projektu Pomoc Pražanům, je možné u pana ředitele školy požádat o příspěvek, kterým splatíte většinu požadované částky.

 • Úspěch dívek z 8. třídy

  Na ZŠ ve Štěpánské ulici se konala tradiční soutěž žáků v keramice, letos na téma šachy. Podobně jako v minulých letech výrazně do pořadí promluvili i naši žáci. Respektive se Eva a Anežka umístily ve své kategorii na 1. a 3. místě. Oběma dívkám gratulujeme!

 • Pletení pomlázek s městskou policií

  V čase před velikonočními svátky se konala tradiční akce. Díky podpoře městské části dorazili do školy příslušníci Městské policie Praha 2 s vrbovými proutky. Tentokrát se policisté nestarali o naše bezpečí, ale pomáhali žákům 1. A, 1. B, 2. A a 3. třídy s pletením pomlázek.

  Na svátky jara jsou naše děti připraveny!

 • Středověcí mistři ze 4. A

  Páteční výuka 4. A neprobíhala ve třídě, ale v Anežském klášteře, v prostorách Národní galerie. Čtvrťáci se nejprve seznámili s gotickým slohem a pak se proměnili ve středověké mistry. Psali husím brkem, míchali středověké barvy a pak si nakreslili svůj atribut. 

 • 26. 3. 2023

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • Prvňáci a třeťáci uklízeli Česko

  V rámci projektu "Ukliďme Česko" se naši žáci z 1. B a ze 3. třídy vydali k vyšehradskému viaduktu, aby zde uklidili veřejný prostor . Nikdo netušil, že se na tak malém kousku města najde tolik odpadu! Komu asi chybí ty velké kraťasy? 

 • Velký poetický úspěch

  V tomto týdnu se v Domě dětí a mládeže na Praze 2 konalo obvodní kolo recitační soutěže nazvané Pražské poetické setkání. Z 8 školních recitátorek hned 3 naše žákyně postupují do krajského (městského) kola. Gratulujeme Žofii, Magdaléně i Anně Marii. Ostatním děkujeme za účast.

 • Ponožková výzva

  Dnes jsme splnili ponožkovou výzvu. 

  #PonozkovaVyzva se každoročně koná 21. března a spojuje se se Světovým dnem Downova syndromu. Tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky.

  Cílem výzvy je šířit povědomí o lidech s Downovým syndromem. Jejich přijetí společností, šance na běžné vzdělání nebo pracovní příležitosti ještě stále nejsou samozřejmostí. Právě díky informovanosti a pozitivnímu příkladu z osobní zkušenosti může každý z nás bourat předsudky a pomoct jim, aby se stali rovnocennými členy společnosti a mohli realizovat svoje sny – žít plnohodnotný život. Ve třídách jsme si o syndromu povídali. 

 • 13. 3. 2023

  Aktualizovali jsme modul Dokumenty ke stažení

 • 13. 3. 2023

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

Novinky

Kontakt

 • Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13
  Základní škola
  Vratislavova 64/ 13
  128 00 Praha 2 - Vyšehrad
 • Kancelář školy: +420 222 523 392

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná