• V úterý 30. června není školní družina!

  25. 6. 2020

  Vážení rodiče a zákonní zástupci,
  v úterý 30. června nebude z provozních důvodů otevřena družina.
  Ve škole se již pracuje. Děkujeme za pochopení a přejeme všem příjemné dovolené.

 • 7. 6. 2020

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • 31. 5. 2020

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • 29. 5. 2020

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • 20. 5. 2020

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • Rozhodnutí o přijetí do budoucí první třídy

  Vážení rodiče, rozhodnutí o přijetí do budoucí první třídy si můžete vyzvednout v kanceláři školy každý všední den od 07:00 do 15:00. Pokud si rozhodnutí z nějakého důvodu nemůžete vyzvednout osobně, zašleme Vám ho poštou na adresu, kterou jste uvedli na žádosti o přijetí.

 • Výsledky zápisu do budoucí první třídy

  Vážení rodiče,

  obdrželi jsme celkem 40 žádostí o přijetí dítěte do budoucí první třídy. Z toho 22 žádostí podali rodiče dětí z naší spádové oblasti a 18 rodiče  dětí mimo naši spádovou oblast. 

  Určitě tedy budeme moci přijmout všechny žadatele z naší pádové oblasti a budeme losovat tři zájemce mimo naši spádovou oblast. O losování požádáme školskou radu. Chceme, aby losoval někdo, kdo není zaměstnancem školy... Losování se nám možná podaří zajistit již během dneška. 

  Rozhodnutí o přijetí i nepřijetí pak budou vystavena během příštího týdne. 

   

 • Posunutí konce školního roku

  Vážení rodiče,

  v souvislosti se současnou mimořádnou situací jsem se obrátil na firmu, která bude ve škole realizovat druhou etapu generální rekonstrukce, se žádostí o posunutí začátku prací. Vycházel jsem z předpokladu, že pro řadu z Vás by bylo velmi obtížné zajistit péči a program pro Vaše děti/naše žáky v období následujícím tak brzy po ukončení plošného zákazu prezenční výuky žáků ve školách. 

  Dnes jsem dostal od statutárního zástupce firmy velmi vstřícnou odověď. Dřívější ukončení školního roku tedy tímto ruším. Vysvědčení vydáme 30. června. 

  Zároveň bych Vás chtěl předem požádat o pochopení naší situace v posledních dnech školního vyučování tohoto školního roku, kdy budeme muset začít řadu věcí balit, demontovat (například interaktivní tabule), atd., a to za plného provozu (budeme dělat všechno pro to, abychom mohli začít učit zase 1. září...). Pokud nám bude přát počasí, budeme zejména v těch úplně posledních dnech využívat možnost pobytu se žáky mimo budovu, ve které se již bude chystat rekonstrukce. Je jasné, že prioritní i tak zůstává bezpečí žáků, jen formy výuky budeme muset přizpůsobit situaci.

  Přeji Vám všem pevné zdraví,

  Jiří Trunda 

 • ZÁPIS DO BUDOUCÍ 1. TŘÍDY!!!

  Vážení rodiče, zákonní zástupci žáků budoucí první třídy,

  vzhledem k mimořádnému opatření vlády České republiky souvisejícím s ochranou obyvatelstva a prevencí nebezpečí šíření nemoci COVID – 19 proběhnou ve školním roce 2019/2020 zápisy do prvních tříd bez účasti dětí (proběhne pouze formální část zápisu).

  K tomu účelu naleznete elektronickou žádost o přijetí zde na našem webu (kliknete na odkaz Elektronická přihláška v zeleném poli vlevo na této webové stránce). Tuto formu z naší strany upřednostňujeme. Řiďte se, prosím, pokyny, kterou jsou v odkazu uvedeny. Zejména si, prosím, nezapomeňte uložit vygenerovaný unikátní kód žádosti o přijetí. Ten slouží jak k umožnění případné pozdější opravě žádosti z Vaší strany, tak k losování, v případě že bude žádostí o přijetí více, než máme volných míst (losující tedy nebude znát jména žáků, bude vybírat z unikátních kódů, které není schopen ztotožnit s konkrétním dítětem). Máte možnost si vyplněnou žádost také vytisknout.

  V případě, že nemůžete z nějakého důvodu vyplnit žádost o přijetí zde na webu, můžete žádost vyplnit, vytisknout a přinést ji osobně do kanceláře školy (formulář naleznete v příloze), případně přijít do školy a vše vyplnit zde. V takovém případě, prosím, do školy nejdříve zavolejte (737258863), nebo napište (reditel@vratislavova.cz), abychom dohodli konkrétní čas předání. Naskenovanou žádost můžete rovněž naskenovat a poslat do naší datové schránky (4zp6qhx), nebo ji můžete poslat doporučeně na naši adresu Základní škola, Vratislavova 64/13, 128 00 Praha 2.

  Vzhledem k mimořádné situaci stanovuji nově dobu zápisu na 2. 4. 2020 až 17. 4. 2020. Žádosti, které přijdou jakoukoliv cestou po tomto termínu, nebudou zařazeny do přijímacího řízení.

  Informace o odkladech naleznete v odkazu Pro budoucí prvňáčky v zeleném poli zde na webu.

  Pokud máte jakékoliv dotazy, volejte, pište na zde uvedené kontakty.   

 • Zrušení škol v přírodě

  Dobrý den,
  vážení rodiče, milí žáci, vzhledem k současné situaci jsem rozhodl o zrušení všech zotavovacích pobytů ve zdravotně příznivém prostředí (tzv. "škol v přírodě"), které byly plánovány do konce tohoto školního roku. 
  Jakkoliv obecně považuji tyto pobyty za velmi příznivé a žádoucí, a to nejen po stránce vzdělávací, ale také z hlediska možnosti budování dobrých vztahů uvnitř tříd i mezi třídami, v situaci, ve které nyní jsme, považuji za správné je zrušit. Důvodů je několik, uvedu alespoň nejdůležitější:
  1. Nikdo nyní neví, kdy budou školy znovu otevřeny, je možné očekávat další prodlužování současného mimořádného opatření. Nemohu tedy s čistým svědomím s poskytovatelem služeb uzavřít závaznou smlouvu, na kterou jsou vázány nějaké storno podmínky (viz zkušenost s rušením lyžáku). 
  2. Pokud budou školy otevřeny ještě v tomto školním roce, bude dobré věnovat se maximálně (nikoliv však hystericky) vzdělávání. 
  Pokud jste již uhradili zálohu, bude vrácena na Váš účet v plné výši.
  Jedinou výjimkou z tohoto rozhodnutí může být pobyt deváté třídy. Důvodem je, že jde o jedinou třídu, u které došlo k podpisu smlouvy s poskytovatelem ještě před platností mimořádného opatření. Podmínkou zde však je, aby pobyt proběhl až po přijímacích zkouškách na střední školy, jejichž termín ovšem v tuto chvíli nikdo nezná. (Poskytovatel je zatím ochoten vyčkat.)
  Jsem si vědom toho, že po nuceném pobytu doma budou naše děti pobyt na čerstvém vzduchu potřebovat. Letní prázdniny jsou však blízko a v čase otevření školy budou ještě blíže (bohužel, zřejmě mnohem blíže)... :-( 
  Děkuji za pochopení a na shledanou,
  Jiří Trunda

 • Přijímací řízení na střední školy ve školním roce 2019/2020

  Dobrý den, v příloze přikládám text, který jsme obdrželi včera z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jde o výklad zákona 135/2020 S., který byl schválen minulý týden a týká se přijímacího řízení na střední školy a také maturitních zkoušek (pro jistotu přikládám celý dokument, možná se Vám budou hodit obě části...). 

 • Potvrzení o místě bydliště netřeba!

  Vážení rodiče budoucích prvňáčků, nevíme, odkud se ta fáma vzala, ale potvrzujeme, že k zápisu opravdu není nutné mít z Úřadu městské části potvrzení o místě bydliště. Na úřadu se nyní zcela zbytečně vytvářejí fronty a situace nepřispívající zrovna psychické pohodě ani na jedné straně přepážek, spíše naopak... V tuto chvíli jde přitom o pro nás zbytný doklad. 

 • Nabídka doučování online

  Vážení rodiče, víme, že to v současné situaci nemáte lehké, a to zejména v situaci, kdy narazíte na to, že Vaše dítě něčemu nerozumí, nebo nezvládá nějakou dovednost. Možná Vám proto přijde vhod nabídka doučování online, kterou naleznete v přiloženém odkazu. Přeji všem pevné zdraví - fyzické i psychické... 

 • Aktuální informace MŠMT o přijímacích zkouškách na střední školy

  Čerstvá informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky:Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s aktuální situací okolo šíření koronaviru představilo plán, jak by mohly proběhnout jednotné přijímací zkoušky na střední školy, závěrečné zkoušky a maturita. Hlavní informací je, že termín výše uvedených zkoušek se bude odvíjet od data, kdy bude zrušeno krizové opatření vlády ohledně uzavření základních a středních škol. Jednotné přijímací zkoušky proběhnou nejdříve 14 dní po umožnění studentům vrátit se do škol, v případě maturity to pak budou tři týdny.Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 by tak mohla proběhnout nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních školách. Konkrétní termín, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, a stejně tak by zůstala beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem školy. Stále tak platí, že by zkouška proběhla i ve společné části – tedy jednotná zkouška - z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky. „Oproti minulým letům budou zkráceny termíny pro vyhodnocení výsledků zkoušky, aby se uchazeči o studium dozvěděli vzhledem k okolnostem výsledek co možná nejdříve.“ vysvětluje ministr školství Robert Plaga. Ředitelé, kteří se rozhodli dělat i školní část přijímací zkoušky, stanoví jejich nové termíny v souladu s harmonogramem, který určí MŠMT.

  V odkazu najdete celou tiskovou zprávu.

 • Domácí čtení

  Jedna z velmi cenných a přínosných variant domácího vzdělávání je společná četba dětí s rodiči a následné povídání si o přečteném, sdělování dojmů, kreslení ilustrací, atd. Rozvoj čtenářské gramotnosti a vyjadřovacích schopností se totiž projeví ve všech vyučovacích předmětech, ale hlavně ve všech oblastech praktického "mimoškolního" života... Pokud máte na tuto variantu čas a energii, přikládáme odkaz na knížky ke stažení zdarma.

  Mějte se co nejlépe, pevné zdraví a na viděnou!

   

 • Provoz školy po dobu mimořádného opatření

  Vážení rodiče, po dobu mimořádného opatření bude provoz školy zajištěn v pracovní dny od 07:00 do 15:00. Pokud byste potřebovali něco zařídit mimo tuto dobu, je třeba, abyste se nejdříve domluvili. Chci Vás požádat, abyste fyzickou přítomnost ve škole skutečně omezili na minimum. Téměř všechno umíme vyřídit elektronicky. Děkuji za pochopení, Jiří Trunda

 • Zajímavá nabídka!

  Podívejte se na zajímavou nabídku učebních materiálů! :-) https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

 • Provoz školy po dobu trvání mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví

  Vážení rodiče, milí žáci,

  jak jsme Vás informovali (a jak jste jistě zjistili z masmédií), ministr zdravotnictví přijal mimořádné opatření spočívající v zákazu osobní přítomnosti žáků základních, středních a vyšších odborných škol ve vzdělávání nebo studiu. To ale nevylučuje využívání distančních forem vzdělávání (aktuální doporučení MŠMT přikládám v příloze níže). Jednotliví vyučující budou proto zadávat k procvičování úkoly. Rozsah zadání bude odpovídat hodinové dotaci konkrétních vyučovacích předmětů v rámci týdenního rozvrhu konkrétních tříd. Jsme si samozřejmě vědomi toho, že ne všichni naši žáci budou mít po dobu trvání mimořádného opatření denně přístup k internetu. Budeme proto zohledňovat faktické možnosti i omezení možností jednotlivců. Nicméně - apeluji na všechny žáky, aby se snažili  nevypadnout z rytmu procesu učení, aby neodkládali vzdělávání "na potom". Mohlo by se totiž stát, že se tento výpadek bude projevovat ještě několik týdnů po ukončení současného stavu. Moc proto prosím všechny rodiče, aby školu v této věcí podpořili tím, že pomohou svým dětem zavést takový denní režim/rozvrh, který bude domácí přípravu zahrnovat. Speciálně se obracím na naše deváťáky, kteří se chystají na přijímací zkoušky na střední školy: "Docela rozumím tomu, že prokrastinace je sladká, když se požívá... Leč, přátelé, věřte, že následně se stává velmi trpkou, bolívá z ní hlava a svírá se žaludek... Obraťte, pokud možno, nastalou situaci ve výhodu a připravujte se intenzivně! Pokud budete potřebovat, pište, volejte, buďme v kontaktu, opravdu Vám chceme pomoci, neboť je i naší ambicí, abyste uspěli co nejlépe. Je docela možné, že letos bude vůle a schopnost přimět se k sebevzdělávání i v situaci, kdy nebudete "pod tlakem", rozhodovat o úspěšnosti při přijímání více než jindy." 

  Zaměstnavatelé rodičů žáků do deseti let věku mají povinnost omluvit jejich nepřítomnost na pracovišti. Byl jsem informován o tom, že MHMP vyjednal s paní ministryní Maláčovou, že potvrzení budou školy vystavovat elektronicky a pro omluvu u zaměstnavatele to bude stačit. Originál bude třeba předložit až dodatečně pro výplatu dávky. Magistrát se snaží dojednat, aby nebylo potřeba originál předkládat vůbec a stačila naskenovaná verze. Tuto informaci obdrželi všichni ředitelé škol Prahy 2 od vedoucí odboru školství ÚMČ Praha 2 a je potvrzena. Smyslem tohoto opatření je aby rodiče nedocházeli do školy pro razítko, nemuseli cestovat MHD a nezvyšovalo se tak riziko nákazy. Stejný postup by měly aplikovat všechny městské části. Stačí tedy, abyste si o potvrzení žádosti o ošetřovné při péči o dítě do deseti let z důvodu uzavření školy požádali elektronicky, my Vám ho vystavíme a naskenované zašleme. (Tiskopis samotný si můžete prohlédnout mězi dokumenty ke stažení.) 

  Z výše uvedeného vyplývá, že škola bude v nějakém režimu stále v provozu. Jak přesně bude tento režim vypadat, se dohodneme na poradě dnes. V každém případě, pokud potřebujete ve škole něco vyřídit, vyzvednout (pro onu domácí přípravu apod.), je to možné. Určitě bude dobré, když předem zavoláte, nebo napíšete mail, abyste se ujistili, že v čase, ve kterém můžete do školy přijít, tam bude někdo, kdo tu kterou konkrétní věc může zařídit.

  Co v tuto chvíli dodat... Mimořádné volno v průběhu školního roku už dlouho nebylo, ale pamatuji si, že jsme jako žáci a studenti  "uhelné prázdniny", ba i "prázdniny chřipkové"  zažívali a vždy se to nakonec nějak zvládlo. Proč ne teď? Proč ne my?

  Budeme se snažit být s Vámi v kontaktu, informovat Vás o všem podstatném (nechceme Vás zahlcovat provozními problémy), 

  buďte hlavně všichni zdrávi,

  Jiří Trunda

  Informace_k_mimoradnemu_opatreni_ministerstva_zdravotnictvi_k_uzavreni_skol.pdf 

 • Mimořádné opatření ministra zdravotnictví

Novinky

Kontakt

 • Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13
  Základní škola
  Vratislavova 13
  128 00 Praha 2 - Vyšehrad
 • Kancelář školy: +420 222 523 392

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná