• O pohár krále Vratislava

  Ve středu 22. června proběhl 9. ročník celoškolní hry O pohár krále Vratislava. Šlechtické rody (rodiny) prošly v areálu NKP Vyšehrad 20 stanovišt, kde musely plnit úkoly, získaly 3 indicie, díky indiciím našly zprávu a pak se vydaly hledat pohár. I když potlesk patří všem, je nutno vyhlásit vítěze. Pohár objevila rodina Zajíců, kterou vedl otec Egon. Členové byli dále: Janek, Ondřej, Jiří, Denis, Ranja, Maksym, David a Eliška. 

  Jedním ze stanovišť byl i T-mobile olympijský běh, kde měli účastníci ztíženy podmínky. Tým musel běžet pohromadě, což se všem podařilo. Účastníci obdrželi diplom a medaili.

  Občerstvení zajistilo SRPŠ. 

 • 20. 6. 2022

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • Besídka pro rodiče v 1. A

  Žákyně a žáci v 1. A si připravili spolu se slečnou vychovatelkou Hejdovou besídku. Na besídku pozvali rodiče. V galerii si můžete prohlédnout, jak se vše povedlo. Naším prvňákům tleskáme.

 • Operace Anthropoid

  Na pátek 17. června připravil Úřad městské části Praha 2 ve spolupráci s Čs. obcí legionářskou program na Karlově náměstí. Cílem bylo připomenout (nejen) žákům škol Prahy 2 události, ke kterým došlo před 80 lety na území tehdejšího protektorátu. Žáci 8. tříd se o operaci Anthropoid dozvěděli mnoho podrobných a zajímavých informací, ale také si mohli vyzkoušet výcvik parašutistů, nebo si potěžkali dobovou výstroj a výzbroj.

 • Pokračování turnaje jr. NBA

  Ve čvrtek 16. června se školní tým žáků 2. - 5. tříd účastnil 2. hracího dne turnaje jr. NBA. Opět se hrálo v tělocvičně našeho vyšehradského Sokola. Pokud Vás basketbal zaujal, v příštím školním roce se na škole opět otevře kroužek basketbalu pod vedením hráčů Sokola. Sportu zdar!

 • Fiesta de despedida

  Během poslední hodiny španělského jazyka uspořádali žáci 9. tříd závěrečnou oslavu (fiesta de despedida). Hovořilo se španělsky a ochutnávaly se španělské speciality, které připravila paní učitelka Maribel. Disfrute de su comida (dobrou chuť)!

 • Šesťáci se učili pájit

  V rámci předmětu svět práce zavítali žáci 6. B do Stanice techniků Domu dětí a mládeže Prahy 2. Pod vedením pana učitele Šertlera zde šesťáci pracovali mj. s pilou a pilníkem. Vyzkoušeli si, jak se pracuje s pájkou.

 • Budoucí prvňáci v družině

  Během třídních schůzek rodičů žáků z budoucích prvních tříd byla pro děti otevřena školní družina. Budoucí prvňáci nadšeně nahlédli do beden s hračkami a vyzkoušeli si některé z našich her. Nechai nám také ve škole své krásné obrázky. Děkujeme.

 • První zápasy v NBA

  Žáci 2. - 4. tříd nastoupili ve čtvrtek 2. června k prvním zápasům juniorské obdoby NBA. Turnaj probíhá v tělocvičně Sokolu Vyšehrad pod vedením trrenéra kroužku basketbalu (do kterého někteří žáci dochází). 

 • Zápis ukrajinských dětí

  Zápis ukrajinských dětí do budoucí první třídy proběhne na naší základní škole v úterý 7. června 2022 od 14:00 do 16:00. 

 • 1. 6. 2022

  Aktualizovali jsme modul Veřejné zakázky

 • Úspěch nejmenších fotbalistů

  Již jsme Vás informovali o postupu našich fotbalistů ze 3. třídy v rámci Mc Donald's Cupu 2022. Po prvním místě v obvodním kole přišlo i vítězství v rozřazovací skupině celopražského kola. Tým se pod vedením Moniky Hejdové dostal mezi 8 nejlepších týmů Prahy. Ve finálové části turnaje však tým narazil na sportovní školy, a tak mu patří 8. místo. Což ve skutečnosti obnáší 8. místo ze 108 týmů. Gratulujeme ke skvělé reprezentci!

 • Ozdravný pobyt Plasy

  Dorazili jsme v pořádku. Po večeři jsme vyzkoušeli všechna místní hřiště. Před večerkou dorazila bouřka, hřmělo a spadlo pár kapek. Všichni jsou zdrávi a posílají pozdravy domů.

  Sobota - dopoledne jsme strávili v týmech, které získaly svá nová pojmenování. Odpoledne jsme vyrazili do lesa. Večer patřil míčovým hrám.

  Neděle - dopoledne jsme strávili poznáváním okolí a hrami v lese. Odpoledne nás čekaly soutěže v týmech, které pro nás připravila agentura Haul. Po večeři proběhlo vyhlašování výsledků odpoledních soutěží a potom jsme opět skotačili na hřištích. Z noční cesty za strašidly a bubáky pana Lady se v pořádku vrátili všichni prvňáci a druháci.

  Pondělí - některé třídy si vyšly do Plas do zoo a na minigolf. Sedmáci připravili pro třeťáky orientační běh. Večer jsme v týmech vyráběli košťana, na kterých všichni zdolali překážkovou dráhu.

  Úterý - všechny třídy vyrazily na celodenní výlet. Prvňáci si prošli okolí Plas. Druháci šli z Mladotic podél řeky Střely. Třeťáci a čtvrťáci podnikli výpravu do Muzea těžby borové smoly v Lomanech. Žáci druhého stupně se svezli vlakem do Kaznějova a pak šli kolem největšího lomu na kaolín ve střední Evropě do Loman a do Plas - https://mapy.cz/s/hucolojogu. Všichni jsme trochu zmokli. Avšak podvečerní sluníčko nás zahřálo. Druhý stupeň večer opékal buřtíky.

  Středa - po snídali se rozpršelo. Vše zvládáme. Pan správce roztopil kotel a v jídelně na topení sušíme mokré oblečení. Někteří se učili v učebnách a v "párty stanu", jiní vyrazili do kláštera. Odpoledne vysvitlo slunce. Druhostupňová žáci vyběhli do lesa na orientačně-inteligenční závod. Děti z prvního stupně hrály hry, aby se na sluníčku vysušily. Večer měli žáci 1. - 4. třídy táborák s buřtíky. Následovala noční hra. Z temného lesa se vrátili všichni.

  Čtvrtek - svítí slunce. Dopoledne ještě některé třídy navštívily klášter. Odpoledne jsme ukončili Ladovy hry velkou lesní hrou, během které žáci chytali po lese strašidla. Následovalo získání receptu na Ladův perník. K večeři pro nás kuchař připravil rautový stůl. A pak začala dlouho očekávaná diskotéka!

  Pátek - sbalili jsme se a vyrazili jsme domů. Kromě technické závady na jednom z autobusů proběhlo vše v pořádku. Děkujeme našim strážníkům z městské policie za pomoc při odjezdu a příjezdu.

   

 • Možnost příspěvku na rekreaci dětí

  Možnost příspěvku na rekreaci dětí

  Vážení rodiče, velmi rádi sdílíme nabídku nadace Dvojka srdcem. Možná se bude někomu z Vás hodit. Příjemný den!

 • Další skvělé sportovní výsledky našich žáků

  Další skvělé sportovní výsledky našich žáků

  včera (11. května) vyhrálo školní družstvo dívek 6. a 7. tříd obvodní kolo turnaje v přehazované. Skvělé, holky!!! Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

  Na turnaji se neztratilo ani naše chlapecké družstvo, které skončilo po velmi dobrém výkonu čtvrté. Kluci, za výkon zasloužíte pochvalu. 

 • Úspěšní šachisté

  Úspěšní šachisté

  Včera, tj. 10. 5. se družstvo šachového kroužku, který ve škole vede pan Žiger, zúčastnilo šachového turnaje. Ve velké konkurenci 37 družstev se kluci umístili na krásném 9. místě. Moc gratulujeme! 

 • Příběhy našich sousedů - tým 8. B skončil na 3. místě

  Příběhy našich sousedů je projekt, ve kterém žáci nahrávají vzpomínky pamětníka, které pak zpracují jako rozhlasovou (nebo video) reportáž. Svou práci ještě prezentují na závěrečném setkání týmů a pamětníků.

  Natálie, Viktorka, Matouš, Luisa a Dominika z 8. B vyzpovídali pan Steklého. Zjistili, že pan Steklý byl nejen trampem, který pomáhal stavět sruby na Sázavě, ale také se nebál fotografovat vojska, která vpadla do republiky v roce 1968. Po workshopu s redaktorem Českého rozhlasu natočili reportáž – ta je zde - https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-2/praha-2-2021-2022/stekly-karel/

  Dále se již jen ve čtyřech vydali na Sázavu a šli po stopách pana Steklého. Závěrečné prezentace se účastnili jen první tři jmenovaní. Zhlédnout ji můžete zde - https://www.pribehynasichsousedu.cz/prezentace/praha-2-22-4-2022/ (rolujte dolů).

  I když není důležité v projektu zvítězit, protože úspěšnými byly všechny týmy, kterým se práce podařila, přesto nás těší, že porota ocenila reportáž a prezentaci našich osmáků 3. místem.

  Děkujeme žákům za reprezentaci školy!

stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13
  Základní škola
  Vratislavova 13
  128 00 Praha 2 - Vyšehrad
 • Kancelář školy: +420 222 523 392

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná