• 4. 12. 2022

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • Adventní dílny

  Pozvánka

  Zveme všchny žáky školy, rodiče, prarodiče a bývalé žáky na naše tradiční ADVENTNÍ DÍLNY, které se konají ve čtvrtek 1. prosince od 15:30 do 17:30, kdy bude rozsvícen školní vánoční stromeček.

  V dílnách si bude moci ozdobit perníčky, vyrobit papírovou vánoční hvězdu, nebo lampion, zažehlit si korálky, postavit papírového sněhuláka atd. Těšíme se na Vás!

 • 28. 11. 2022

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • Osmáci pozorovali, co dělají zvířata v zimě

  Žáci 8. A a 8. B vyrazili do zookoutku v Malé Chuchli. Spolu s přírodovědci z Lesů Praha pozorovali, co dělají vybraná zvířata v zimě. Jak je patrno z fotografií, zbylo trochu času i na vtípky.

 • Focení v rámci projektu Czech Press Photo

  Žáci 8. B se v rámci projektu Czech Press Photo setkali s předními českými fotografy. V rámci dopoledního programu řešili fotografování teoreticky, bavili se také o fotografických fake news atd. Potom vyrazili na náplavku a na fotografy si s fotoaparáty Canon zahráli. Své výtvory mohli v automatu firmy Cewe vyvolat.

 • Sportovní úspěch!

  Sportovní úspěch!

  Velkého úspěchu včera dosáhla naše školní reprezentace chlapců ze 6. a 7. tříd, když bez porážky zvítězili v okresním kole turnaje ve florbalu. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy !

 • Projektová výuka v botanické zahradě

  Žáci 7. B strávili část dopoledne v Botanické zahradě Přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy s lektorkou. Objevili neznámé rostliny a zajímavá zákoutí skleníků. Své poznatky využijí nejen v hodinách přírodopisu, ale vypracují i slohovou práci.

 • Día de los Muertos

  Dnes si žáci druhého stupně připravili dílničky na téma Día de los Muertos, což je tradiční mexický svátek, který mnozí znají z kresleného filmu "Coco". Žáci prvního stupně obcházeli jednotlivá stanoviště a zkoušeli si vybrané činnosti, jež nějakým způsobem se svátkem souvisely. Projekt, který vznikl pod vedením paní učitelek Nedbalové a Vargas Gómez, se dle fotografií povedl. 

 • Branný závod Republika

  V minulém týdnu se žáci 9 tříd účastnili tradičního branného závodu Republika. Závod na pražském Vyšehradu připravuje Československá obec legionářská. 

  Deváťáci postavili 3 týmy, které skončily v silní konkurenci na 3., 4. a 7. místě. Gratulujeme!

 • Projekt Přistáli jsme na jiné planetě

  Projekt Přistáli jsme na jiné planetě

  V projektu Přistáli jsme na jiné planetě realizovali žáci a žákyně 8. B učivo fyziky. Vypadá to, že jim to jde, že...?! Podívejte se na pár obrázků z hodiny. :-)

 • 30. 10. 2022

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • KOLÍČKOVÝ DEN

  Děkujeme všem žákyním, žákům, jejich rodičům a prarodičům, zaměstnancům a přátelům školy za podporu sbírky Nadace Jedličkova ústavu. Žákům 5.A se podařilo prodat všech 200 svěřených kolíčků. Výtěžek postačí například na 70 hodin osobní asistence dětem s handicapem. Zároveň upozorňujeme na soutěž o nejoriginálnější fotku s kolíčkem na téma "Kolíček spojuje", které můžete posílat až do 31.10. 2022 na marketing@nadaceju.cz .

  žáci z 5. A, Monika Benešová a Zuzana Vránová

 • Ukrajinští žáci dobyli Karlštejn

  V rámci poznávání českých reálií navštívila skupina ukrajinských žáků (pod vedením asistentek) hrad Karlštejn. Žáci obdivovali gotickou památku, neboť gotické památky na Ukrajině nejsou. Zároveň si připomněli příběh Otce vlasti.

 • 8. A nahlédla do světa ptáků

  Třída 8. A se účastnila exkurze pořádané společností Lesy hl. m. Prahy. Žáci studovali v Prokopském údolí chování a zvyky ptáků. 

 • Adaptační kurz školního parlamentu.

  Od středy do pátku pobývali členové školního parlamentu v Krušných horách. Pod vedením členů CEDU rozvíjeli své "parlamenťáckéˇdovednosti.

 • Charitativní sbírka

  Charitativní sbírka

  Vážení rodiče, milí žáci, zřizovatel naší školy, Městská část Praha 2, spoluorganizuje sbírku pro maminky s dětmi, které byly vysídleny ze svých domovů zasažených válečným konfliktem na Ukrajině. Jde o zimní oblečení pro děti ve věku 0 - 15 let, plenky a dětskou kosmetiku. Pokud se chcete zapojit, můžete do školy přinést věci (oblečení, prosíme, čistě vyprané) každé ráno až do 31. října, a to počínaje pondělím 17. října. Moc děkujeme... :-)

stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13
  Základní škola
  Vratislavova 13
  128 00 Praha 2 - Vyšehrad
 • Kancelář školy: +420 222 523 392

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná