• Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • Příběhy našich sousedů 2021

  Žáci 8. B se letos účastní projektu Příběhy našich sousedů. Dnes se setkali s panem Steklým z Prahy 2, který žákům vyprávěl jednak o událostech roku 1968, jednak o trampování na Sázavě.

 • Pythagoriáda

  Vítězové třídních kol Pythagoriády (matematické soutěže) ze 6. a 7. tříd se dnes účastnili obvodního kola. Vzhledem ke covidové situaci proběhlo obvodní kolo on-line formou videokonference. Jednalo se o první videokonferenci na této úrovni, kterou pořádal Dům dětí a mládeže Prahy 2 pro žáky základních škol Prahy 2. Tím pádem žáci zažili historickou událost. Nejprve se s ostatními přivítali, pak hodinu pracovali s papírovou podobou matematické práce a na konec "naťukali" výsledky do aplikace. Zde je pár fotografií  - 

 • Fyzika v 7. B

  Fyzika v 7. B

  Jak je vidět na snímcích z hodin fyziky paní učitelky Maxové v 7. B, ono může být zábavné i učení se o těžišti... :-) 

 • 6. 12. 2021

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • 3. 12. 2021 Směrnice o postupu při zjištění Covid-19 pozitivního žáka
 • Rozsvícení školního vánočního stromku

  Rozsvícení školního vánočního stromku

  Tradice pořádání adventních školních trhů, adventních dílen, adventních školních koncertů je už druhým rokem přerušena epidemickou situací. Tak jsme se alespoň na chvíli všichni sešli u rozsvícení školního vánočního stromku a společně si zazpívali Půjdem spolu do Betléma. A bylo to fajn...

  Příjemný adventní čas všem lidem dobré vůle.

 • 29. 11. 2021

  Aktualizovali jsme modul Veřejné zakázky

 • Sbírka Krabice od bot

  Sbírka Krabice od bot

  Žáci naší školy se již tradičně zapojili do sbírky Krabice od bot: Děti darují dětem.

  Jde o projekt, v jehož rámci děti darují věci, které by třeba samy rády našly pod vánočním stromečkem, dětem, které jsou v situaci, kdy z nejrůznějších důvodů nemohou dárky od svých blízkých očekávat. Dárečky děti pěkně zabalí, dají do krabice od bot, označí věk a pohlaví dítěte, pro které by byly dárky v krabici vhodné, a odnesou je na sběrné místo (v našem případě Diakonie Praha).

  Projekt ve škole organizovala paní učitelka Čiháková, které vydatně pomáhala její třída (naši druháčci). Až na jednu výjimku se do projektu zapojily všechny třídy školy...

  Pro mnoho dětí bude možná právě „krabice od bot“ od některého z našich žáků jediným dárkem, který na Vánoce dostanou… Za ně děkujeme všem, kteří se do akce zapojili. 

 • 28. 11. 2021

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • 24. 11. 2021

  Aktuální situace ve škole

 • Zrušení adventních dílen

  Dobrý den,
  vážení rodiče, milí žáci,
  z důvodu epidemické situace ve škole jsme nuceni zrušit plánované adventní dílny. 
  Setkání formou dílen plánujeme v prvním možném termínu.
  Děkujeme za pochopení, držme si palce,
  na shledanou,
  Jiří Trunda

 • 20. 11. 2021

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • IV. A v Triloparku

  IV. A v Triloparku

  Ve čtvrtek 18. 11. navštívili žáci a žačky IV.A v doprovodu paní učitelky třídní Trilopark a parádně si to tam užili. :-) Koneckonců - podívejte se na fotky. 

 • Bezpečnost na pozemních komunikacích v Praze

  Byli jsme Centrem pro efektivní dopravu požádání o zveřejnění odkazu na dotazník, který se týká toho, jak chodci, cyklisté, řidiči i cestující v městské hromadné dopravě vnímají rizika při pohybu a cestování v hlavním městě. Názory a postoje budou využity při tvorbě Strategie bezpečnosti na pozemních komunikacích hl. m. Prahy a také při realizaci opatření BESIP.

  Pokud se chcete zapojit, odklik na dotazník přikládáme.  

 • Ježci nejen v kleci

  Ježci nejen v kleci

  Dne 16.11. se díky projektu záchranných stanic pro zvířata naši osmáci dozvěděli, jak mají postupovat při nalezení zvířete ve volné přírodě a která zvířata primárně potřebují naši pomoc. Formou besedy o své práci vyprávěla zkušená pracovnice záchranné stanice ve Vlašimi. Projekt byl završen přivezenými, stanicí zachráněnými ježky, kteří budou po zimě vypuštěni do volné přírody.

 • Den veteránů 2021

  Den veteránů 2021

  Dne 11. 11. 2021 v jedenáct hodin jsme se pojedenácté sešli u Pomníku československých legionářů Josefa Mařatky na náměstí Pod Emauzy, abychom si připomněli život těch, kteří se nebáli bojovat za naši vlast ve světových válkách i v dalších válečných konfliktech. Žáci školy sborem zazpívali několik písní spojených s legionáři a osobou T. G. Masaryka. Pár slovy jsme si připomněli odkaz nejen legionářů a na závěr jsme společně zazpívali českou hymnu. 

  Domníváme se, že oslavy Dne veteránů proběhly v naší škole opět důstojně. Tradici určitě chceme udržovat i nadále.

  V odkazu se můžete  podívat na momentky z akce.

 • 15. 11. 2021

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13
  Základní škola
  Vratislavova 13
  128 00 Praha 2 - Vyšehrad
 • Kancelář školy: +420 222 523 392

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná