• Fair Trade

  Fair Trade

  Světový den pro spravedlivý obchod (Fair Trade) si 9.A připomněla v Národním zemědělském muzeu. Dobré vědět, o co jde... Fotoreportáž v odkazu.

 • Nová mozaika na školním dvoře

  Nová mozaika na školním dvoře

  V rámci projektu Umělci po škole tvoří žáci a žákyně 8.B na zdi kolem školního hřiště keramickou mozaiku. Zatím je ve stavu zrodu, ale vypadá to zajímavě... :-) 

 • 8. 5. 2023

  Aktualizovali jsme modul Týdenní plány

 • Den šílených účesů

  21. dubna proběhl Mezinárodní den kreativity, a tak školní parlament po vzoru jiných škol vyhlásil tento den jako Den šílených účesů. Ve fotogalerii níže se můžete podívat, že žáci k výzvě přistoupili hravě a nejprve vytvořili sadu námětů. Vlastní den byl pak nesmírně šíleným. Děkujeme všem za kreativitu.

 • Rozhodnutí o přijetí k plnění povinné školní docházky

  Vážení rodiče,

  rozhodnutí o přijetí k plnění povinné školní docházky (takto se oficiálně jmenuje přijetí do budoucí první třídy) si můžete začít vyzvedávat v kanceláři školy každý pracovní den mězi 8:00 a 15:00. Pokud byste si nemohli rozhodnutí vyzvednout do příštího týdne, zašleme ho poštou. Snažíme se však minimalizovat náklady... Děkuji za pochopení. Seznam čísel přijatých žáků uvádím níže - jde o čísla, která Vám byla přidělena u zápisu. Jména zveřejňovat nesmíme, pokud byste číslo zapomněli, nic se neděje, stačí napsat, nebo zavolat do školy.

  Zatím jsme mohli přijmout pouze 40 budoucích prvňáčků. Nyní čekáme, jak dopadnou přijímací řízení na víceletá gymnázia. Když se uvolní nějaké místo, budeme hned losovat další. Samozřejmě se Vám ozveme s dotazem, zda Váš zájem o přijetí na naši školu trvá. 

  Přeji příjemný den a na shledanou,

  Jiří Trunda - ředitel školy

  Přijatí žáci:

  124

  125

  126

  131

  133

  134

  137

  139

  142

  143

  147

  148

  150

  152

  155

  158

  160

  161

  162

  163

  164

  165

  166

  167

  168

  170

  172

  174

  175

  177

  178

  181

  182

  183

  186

  191

  192

  194

  195

  198

 • Boulder pohár

  Žáci 2. stupně se účastnili tradičního Boulder poháru v Jungle sport parku. Do půlky května se dozvíme, jak si vedli v porovnání s dalšími žáky z pražských škol.

 • Volejbalový úspěch

  V pondělí se hrála obvodní kola ve volejbale dívek a chlapců 8. a 9. tříd. Chlapci sice podali dobrý výkon, ale na své soupeře nestačili. Dívky zahrály skvěle a obsadily 3. místo na Praze 2, což považujeme za skvělý úspěch. Gratulujeme a děkujeme všem za reprezentaci.

 • 18. 4. 2023

  Aktualizovali jsme modul Dokumenty ke stažení

 • Mc Donald´s Cup

  Zatímco se týmu žáků z 1. - 3. tříd během úterního obvodního kola příliš nedařilo, naši čtvrťáci a páťaci dnes podali velmi dobrý výkon. Jen kvůli smolnému gólu přišli o medaile a skončili na 4. místě. Děkujeme všem za raprazentaci a gratulujeme!

 • Úterý bez batohů

  Školní parlament nám všem připomněl nelehkou situaci dětí ve světě. Například africké děti sice chodí do školy, ale nemají batohy, a tak se na dlouhou cestu z rodné vesnice do školy vydávají s učením jen tak svázaným, nesou si pomůcky v koši apod.
  Proto členové parlamentu uspořádali happening, tedy o setkání těch, kdo mohli a přišli v úterý do školy s pomůckami tak nějak jinak zabalenými. Zkrátka a dobře to nebylo v klasickém školním batohu. Ve fotogalerii zjistíte, že naši žáci mají skvělé nápady. Děkujeme všem za účast.

 • Veselé Velikonoce

  Veselé Velikonoce

  Všem zaměstnancům, žákům, jejich rodičům a příznivcům školy přejeme příjemné a veselé Velikonoce, ať proběhnou podle Vašich představ.  :-)

 • 6. 4. 2023

  Aktualizovali jsme modul Dokumenty ke stažení

 • První výsledky zápisu

  První výsledky zápisu

  V uplynulých dvou dnech proběhly v naší škole zápisy dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024.

  Celkem k zápisu přišlo 76 dětí. 

  V tuto chvíli máme pro příští školní rok 41 volných míst. 

  Z oněch 76 dětí, které absolvovaly zápis u nás, má 42 trvalé bydliště v naší spádové oblasti a mají tedy "ze zákona" při přijímání přednost. 

  Co to tedy pro tuto chvíli znamená?

  1. V prvé řadě předpokládáme, že několik našich stávajících žáků uspěje u přijímacího řízení na víceletá gymnázia, čímž se pro příští školní rok uvolní další místa. V podstatě tedy již nyní mohu oznámit, že všechny děti z naší spádové oblasti, které přišly k zápisu, budou přijaty.

  2. Rovněž předpokládáme, že některé ze spádových dětí byly u zápisu u nás, ale také v jiné škole. Proto budeme všechny obvolávat, abychom se ujistili, zda skutečně v září nastoupí k nám, nebo dají přednost jiné škole. Pokud se dozvíme, že někdo nastoupí jinam, budeme losovat, koho z dětí mimo naši spádovou oblast přijmeme. 

  3. Pokud u přijímacích řízení uspěje více našich stávajících žáků, opět budeme o uvolněných místech losovat. (O losování požádáme někoho ze školské rady, abychom předešli podezření z protekcionismu.) 

  Naším cílem v každém případě je opět zcela naplnit kapacitu školy (jde o tvrdou normu udávající, kolik může mít škola maximálně žáků - vypočítává se z podlahové plochy, počtu toalet, umyvadel, atd.). 

  Přeji Vám příjemné prožití velikonočních svátků,

  Jiří Trunda, ředitel školy 

 • Mezinárodní den mrkve

  Světový den mrkve (International Carrot Day) je slaven každý rok přesně 4. dubna a po celém světě se pořádají různé mrkvové party, oslavy a happeningy.

  Den mrkve se připomíná od roku 2003 a jeho účelem je šíření povědomí o blahodárných účincích mrkve.

  Ve třídách jsme si připomněli, jak je mrkev zdravá. Kdo mohl, přišel v oranžovém oblečení, nebo si pořídil oranžový doplněk. A v jídelně jsme si samozřejmě pochutnali na mrkvi!

 • Noc s Andersenem 2023

  Poslední březnovou noc jsme strávili s H. Ch. Andersenem. Letos se připomínalo výročí vydání jeho pohádky O ošklivém káčátku. Dále jsme si připomněli dílo Heleny Zmatlíkové, Daisy Mrázkové a příběhy z Disney studia. Žáci z prvního stupně vyrazili na pohádkovou stezku Vyšehradem. Na stanovištích je vítali různí hrdinové dětských příběhů, neboli namaskovaní žáci 7. - 9. třídy. Průvodcovské role se ujali šesťáci. Po procházce následovaly aktivity ve třídách a pak samozřejmě spaní. Níže je fotogalerie.

 • Celoškolní ozdravný pobyt RS Úsvit

  Stejně jako v loňském školním roce, tak i letos chystáme celoškolní ozdravný pobyt. Tentokrát navštívíme kraj kolem Telče. Bydlet budeme v rekreačním středisku Úsvit. Níže je přihláška, kterou žáci dostali v papírové podobě.

  Pokud některá rodina čerpá z balíčku finanční úlevy ve školství z projektu Pomoc Pražanům, je možné u pana ředitele školy požádat o příspěvek, kterým splatíte většinu požadované částky.

 • Úspěch dívek z 8. třídy

  Na ZŠ ve Štěpánské ulici se konala tradiční soutěž žáků v keramice, letos na téma šachy. Podobně jako v minulých letech výrazně do pořadí promluvili i naši žáci. Respektive se Eva a Anežka umístily ve své kategorii na 1. a 3. místě. Oběma dívkám gratulujeme!

 • Pletení pomlázek s městskou policií

  V čase před velikonočními svátky se konala tradiční akce. Díky podpoře městské části dorazili do školy příslušníci Městské policie Praha 2 s vrbovými proutky. Tentokrát se policisté nestarali o naše bezpečí, ale pomáhali žákům 1. A, 1. B, 2. A a 3. třídy s pletením pomlázek.

  Na svátky jara jsou naše děti připraveny!

stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13
  Základní škola
  Vratislavova 64/ 13
  128 00 Praha 2 - Vyšehrad
 • Kancelář školy: +420 222 523 392

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná