Citát dne

Děti jsou kotvy, které drží matčin život.

Sofoklés

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Školní akce

Školní akce

O poklad krále Vratislava

Datum: 28.06  Zadal: Autor příspěvku: Jana Čiháková   Kategorie: Školní akce  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Dnes, za krásného deštivého dne, proběhl další (tuším, že 7.ročník) soutěže O poklad krále Vratislava po Vyšehradě. Jako každý rok nám soutěž připravila Hanička s Pavlem a zase se jim báječně povedla! Tentokrát byla motivována místními pověstmi. Když budu mluvit jen za sebe, tedy za ďábla Zardana, tak se jeden z úkolů plnil na místě, kde jsem vzteky praštil sloupem o střechu kostela sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Proč? Protože jsem nevyhrál sázku s knězem! Ostatně, podívejte se na tu smůlu na barokní fresce v kostele - nad vchodem do sakristie, mluvilo se o mě až v Římě... A co že měli moji následníci - čertíci za úkol? Postavit co nejvyšší věž.
A na závěr už Vám jen prozradím, že vyhráli... Čert aby to spral, jak že se ten rod ďáblíků jmenoval? Je mi 360 let a paměť slábne :( - Kramosílci, nebo tak nějak. Ale bylo to o prsa s Mikulandovci.

Počet příspěvků: