Citát dne

Kolikrát se rodiče obětují pro děti jen proto, aby jim to mohli vyčítat.

Jiří Žáček

Základní škola, Praha 2, Vratislavova 13 tel: +420 222 523 392 mobil: +420 731 287 833 fax: +420 224 262 142 e-mail: info@vratislavova.cz webmaster: Václav Nádvorník grafika webu:Ivan Laštůvka

Školní zprávy

Školní zprávy

3.B v říši rostlin

Datum: 11.05  Zadal: Autor příspěvku: Petra Vrbatová   Kategorie: Školní zprávy  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Po několika týdnech od článku k akci "Afrikány pro Afriku" VYHLAŠUJEME třídní PRODEJNÍ VÝSTAVU! :-) Hurááá!
Ale to není vše, co jsme s rostlinami dělali a co jsme se o rostlinách učili. V českém jazyce již od přelomu zimy a jara ČTEME BÁSNĚ S MOTIVY JARNÍ PŘÍRODY.
V Prvouce jsme se naučili TŘÍDIT ROSTLINY na DŘEVINY (stromy a keře) a BYLINY.
Průběžně jsme si povídali a seznamovali se s UŽITKOVÝMI a OKRASNÝMI na společných procházkách i pozorováním cestou ze školy, na našich zahrádkách a u chalup.
Pak jsme hráli poznávačku... rostlinku, kterou dotyčný poznal, mohl vzít, pojmenovat a pečlivě vybarvit a orámovat.
Na konci dubna jsme s ČARODĚJI A ČARODĚJKAMI poznávali rostliny (zvláště pak byliny) LÉČIVÉ a JEDOVATÉ. O týden později při poznávačce JEDOVATÝCH ROSTLIN jsme měli těžší úkol. Museli jsme kresbou napodobit rostlinu, vystřihnout a nalepit do kotle, aby z jejich výluhu vnikl jedovatý odvar!
Cestou z Pražského pěveckého festivalu proběhla poznávačka ŽIVÉ PŘÍRODY KOLEM NÁS. Kromě rostlin jsme v potoce potkaly i malé pstroužky.
A třetí týden jsme se ve Výtvarné výchově učili kompozici (pozadí, hlavní motiv v popředí), opakovali jsme míchání barev a využili tuto dovednost k vytváření prostoru na ploše. A cože jsme to malovali? POLE PLNÉ DUKÁTŮ! Jakými bylinami bylo nejspíš poseté pole, které těmito slovy popsal Jaroslav Seifert v básni Vrbová píšťalka? Přijďte se podívat na naše výtvarné dedukce do třídy, nebo nahlédněte do fotogalerie z rostlinných hodin. :-)
Brzy nás čeká i výlet do botanické zahrady. Mooc se těšíme!
Jak jste na tom vy, nenatrháte mamince k NEDĚLNÍMU SVÁTKU jedovatou kytici?
Krásné květnové týdny přeje Vaše 3.B

Počet příspěvků: